MİTAŞ KOMPOZİT

MİTAŞ KOMPOZİT HAKKINDA

2018 yılında Mitaş Enerji bünyesinde devreye alınmış olan tesis, 2019 yılında şirketleşerek Mitaş Kompozit Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında kalifiye personeli ve son teknoloji ürünü makine ve ekipmanlarla hizmet vermektedir.

Mitaş Kompozit, Ankara’da, 18.000m2’si kapalı olmak üzere toplam 30.000m2 alana kurulu bulunan modern fabrikasında faaliyet göstermektedir. Tasarım, üretim ve montaj konularında deneyimli kadrosu, çevre dostu teknolojisi, Ar-Ge ve kalite laboratuvarı ile yenilikçi kompozit ürünler üzerinde çalışarak tüm müşterilerine hizmet vermektedir.

İmalat süreçlerimizde yüksek kaliteli ve kapasiteli bilgisayar destekli makineler kullanılmaktadır. Tesis bünyesinde bulunan filament sarım hatları, CNC tezgahlar ile sarımdan son ürüne kadar tüm işlemler yapılabilmektedir. Tesis, sadece cam değil, aynı zamanda polyester ve epoksi reçineleri ile birlikte karbon ve aramid gibi gelişmiş elyafları da kullanabilmektedir.

Tesiste ayrıca 1000x600 mm’ye kadar her türlü kesitin sürekli olarak üretilmesini sağlayan pultrüzyon hatları bulunmaktadır.


Mitaş Grup Şirketleri

  • Mitaş Yatırım A.Ş.: MİTAŞ Grup şirketlerinin ana hissedarıdır. Grubun mali işleri, insan kaynakları, hukuk, kurumsal yönetim altında iç denetim, iç kontrol süreçlerinin tasarım ve uygulamalarını, marka tanıtım çalışmalarını güncel yaklaşım ve tüm grup firmalarının ihtiyaçlarını dikkate alarak yürütmektedir.
  • Mitaş Enerji ve Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş.: Grubun Türkiye’de ve dünyada en çok tanınan lokomotif firmasıdır.
  • Mitaş Endüstri San. Tic. A.Ş.: Grup bünyesindeki birçok operasyonun birleştiği ana firmamızdır. Enerji, aydınlatma, telekomünikasyon, ulaştırma, reklam ve sinyalizasyon gibi alanlarda kullanılan kafes, poligon ve dairesel tip direkler ile trafo merkezleri, solar enerji santralleri ve diğer endüstriyel çelik yapıların tasarım ve üretimi ile galvaniz kaplanması bu firmamız bünyesinde yapılmaktadır. Türkiye’nin en büyük otomatik toz boya tesislerinden birine sahip olan boya tesisimiz bu firmamız bünyesinde faaliyet göstermektedir.
  • MİTAŞ Cıvata San. ve Tic. A.Ş.: Bağlantı elemanlarının pazarlama, satış, imalat ve galvaniz kaplanması konusunda faaliyet göstermektedir.Mitaş Cıvata; farklı standart, kaplama ve kalitelerde cıvata, ankraj, saplama, sonsuz dişli, somun ve rondelaların üretimini yapmakta olup, enerji nakil hattı, makine, inşaat ve çelik konstrüksiyon sektörlerine hizmet sunmaktadır.
  • MİTAŞ Poligon Demir Çelik Endüstri A.Ş.: 2017’de grubumuza dahil olan İtalya’daki üretim noktamız bu firmamız altında faaliyet göstermektedir. Roma yakınlarında Frosinone bölgesindeki fabrikasında aydınlatma, haberleşme ve enerji sektörlerine yönelik poligon ve dairesel tip direklerin tasarım ve üretimini gerçekleştirmektedir
  • MİCHA Galvanizli Çelik Konstrüksiyon San. A.Ş.: Enerji iletim ve dağıtım hatları direklerinin üretim ve galvanizini yapmakta, dünyanın beş kıtasına teslim etmektedir. Aynı zamanda bölgedeki firmalara da galvaniz kaplama hizmeti vermektedir.
  • MİTAŞ Taahhüt İnşaat A.Ş. (MEPC): Enerji iletim hatlarının ve trafo merkezlerinin mühendislik, tedarik ve inşaatı (EPC) işlerine yönelik anahtar teslim projelerde Ankara merkezli olarak faaliyet göstermektedir.
  • Mitaş Kompozit Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.: 2019 yılında grubumuza dahil olan bu firmamız kalifiye personeli ve son teknoloji ürünü makine ve ekipmanlarla kompozit direk, boru ve profil üretimi hizmetlerini vermektedir.